Mgr Milka Baran-Szymańska - dyrektor do spraw pedagogicznych, nauczyciel w grupie Misie

 

 

Ukończyła studia polonistyczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także podyplomowe studia z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej (KPSW Bydgoszcz) oraz reżyserię teatralną na PWST we Wrocławiu (specjalizacja: teatr dzieci i młodzieży)

Jest doświadczoną nauczycielką uwielbiającą pracę z dziećmi. Jej wielką pasją jest teatr– od kilkunastu lat prowadzi warsztaty i zajęcia teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w przedszkolach, szkołach, uniwersytetach i centrach kultury.

Uczestniczyła w wielu warsztatach i kursach doskonalących między innymi z zakresu: zarządzania oświatą, pedagogiki zabawy, dramy, terapii teatrem, eurytmii, teatru tańca oraz twórczości per formatywnej w arteterapii.

W edukacji teatralnej dzieci i młodzieży specjalizuje się w teatrze naturalnej ekspresji dziecka inspirowanym teatrem Jana Dormana. W pracy z dziećmi stawia na kreatywne rozwiązania, radosną i niczym nieskrępowaną twórczość dziecka oraz rozwój wyobraźni, ponieważ: „Logika zaprowadzi Cię z punktu A do punktu B, wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie”

(A. Einstein).

Nasza Kadra